Rodzina to prawdziwy fundament naszego życia

Rodzina to prawdziwy fundament naszego życia. Zapewnia wsparcie w trudnych chwilach, czułość, bezwarunkową miłość i gwarancję tego, że cokolwiek by się nie działo, zawsze jest ktoś, kto nas wysłucha, pomoże i do kogo będziemy mogli wracać. Niestety, nie każdy ma na tyle szczęścia, by móc cieszyć się posiadaniem takich właśnie bliskich. Niektórzy uwikłani są w skomplikowane relacje, rozmaite problemy oraz bolesne wydarzenia z przeszłości, o których nie tak łatwo jest zapomnieć. Na własnej skórze przekonali się o tym bohaterowie książki pod tytułem Kobiety z ulicy Grodzkiej. Aleksandra autorstwa Lucyny Olejniczak.

Na przekór wszystkiemu

Na rodzinie kobiet z ulicy Grodzkiej, zapoczątkowanej przez Franciszka i Hannę ciąży klątwa. Nie staje im ona jednak na przeszkodzie w walce o lepsze jutro i realizację własnych marzeń. I tak śledzimy kontynuację losów Matyldy, która sprzeciwiła się rodzinnym tradycjom związanym z prowadzeniem apteki, jej córki, Weroniki oraz dowiadujemy się, kim jest tytułowa Aleksandra. Wydarzenia rozgrywają się nie tylko w Krakowie, ale i we Włoszech. To tam wyrusza Emilia by odnaleźć swego brata i przekonuje się, że słoneczna Sycylia kryje wiele tajemnic. Co czeka tam na najmłodszą przedstawicielkę kobiet z rodu Franciszka Bernata? Czy losy tej rodziny znajdą swój szczęśliwy finał?

Siła przedstawicielek płci pięknej

Kobiety z ulicy Grodzkiej. Aleksandra to szósty i zarazem ostatni tom z cyklu książek pod tytułem “Kobiety z ulicy Grodzkiej”. Dotychczas ukazały się w nim: “Kobiety z ulicy Grodzkiej. Hanka”, “Kobiety z ulicy Grodzkiej. Wiktoria”, “Kobiety z ulicy Grodzkiej. Matylda”, “Kobiety z ulicy Grodzkiej. Weronika”, oraz “Kobiety z ulicy Grodzkiej. Emilia”. To historie kobiet pochodzących z rodziny, nad którą ciąży klątwa kładąca się cieniem na ich relacjach damsko – męskich. Poszczególne książki skupiają się na losach danych bohaterek, które choć są od siebie bardzo różne, cechuje wspólna siła charakteru, wyrazistość i odwaga w dążeniu do celu.

Lucyna Olejniczak, autorka, to polska pisarka, urodzona w Krakowie. Swoje rodzinne miasto darzy ogromną miłością i sentymentem, co znajduje odzwierciedlenie w tworzonych przez nią powieściach. Z wykształcenia jest laborantką medyczną, niegdyś zawodowo związana z Katedrą Farmakologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej specjalnością są pozycje z gatunku literatury obyczajowej i kobiecej. Do tej pory wydała takie książki, jak: “Wypadek na ulicy Starowiślnej”, “Księżniczka”, “Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela”, oraz “Jestem blisko”.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com